Piknikowo w Tomaszewie

Data: 27-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piknikowo w Tomaszewie
„Na początku wakacji dzieci bawią się na podwórzu" - pod takim hasłem odbył się piknik w Tomaszewie, który połączono z „Sołtysówką”. Wydarzenie objął honorowym patronatem starosta Eligiusz Komarowski. Powiat Pilski ufundował upominki dla najmłodszych uczestników zabawy. – Każda forma integracji lokalnych wspólnot zasługuje na uznanie. Gratuluję panu sołtysowi Ryszardowi Kwiecińskiemu zorganizowania imprezy, która przyniosła jej uczestnikom wiele radości. Dzieciom życzę, aby pozostałe dni wakacji były równie radosne, jak ten pierwszy – powiedział starosta.

Mimo deszczowych chmur, wiszących nad "Wiatą pod brzózkami", impreza na powitanie lata spełniła swój rekreacyjno - integracyjny charakter. Dzieci mogły wziąć udział w licznych konkurencjach: przejechać się na trójkołowcu lub rowerowej przyczepce ciągniętej przez klowna, czy finezyjnie pomalować buzie. Do rywalizacji stanęli też dorośli. W corocznym konkursie dla sołtysów z gminy Białośliwie wzięły udział cztery sołectwa, reprezentowane przez sołtysów i ich asystentów. Po wyrównanej rywalizacji, pierwsze miejsce zajęło sołectwo Pobórka Mała, wyprzedzając Nieżychowo i Krostkowo. Gospodarze, sołectwo Tomaszewo, wykazało się wielką gościnnością i zadowoliło czwartym miejscem.

- Bardzo dziękujemy za wsparcie panu staroście. Dodam, że Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu, współorganizator zabawy, zabezpieczył oprawę muzyczną,  i sfinansował okolicznościowe pamiątki. Dyrektor Orśrodka wraz z animatorami przeprowadzała konkursy sprawnościowe. Komisja Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomani przy Urzędzie Gminy w Białośliwiu  obdarowała dzieci lodami, napojami i słodkościami. Dzieci z uwagą wysłuchały prelekcji w tym temacie i chętnie odpowiadały na zadawane problemowe pytania. Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie wspomogły imprezę swoimi produktami. Panie z naszego sołectwa poczęstowały wypiekami własnej roboty. Tego popołudnia zapanowała iście przyjacielska atmosfera. Impreza miała charakter otwarty i była bezalkoholowa ,co ma duże znaczenie wychowawcze dzieci i młodzieży.Piknik zwieńczyła zabawa pod chmurką – relacjonuje Ryszard Kwieciński, sołtys wsi Tomaszewo.